Συγχαρητήρια για τους Επιτυχόντες μαθητές και μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Ιεράπετρας στις Πανελλαδικές 2018

2ο ΓΕΛ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελληνίων Εξετάσεων σηματοδοτεί το πέρας ενός δωδεκαετούς κύκλου μόρφωσης, για τους μέχρι πρότινος υποψηφίους και προσεχώς φοιτητές. Το επιστέγασμα μιας μακράς προσπάθειας, μέσα από ώρες μελέτης, στερήσεις, αλλά και απόκτησης γνώσεων παράλληλα.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που πέτυχαν την εισαγωγή τους στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά και Τεχνολογικά Ιδρύματα. Συγχαρητήρια επίσης στους γονείς και τους εκπαιδευτικούς  που έδωσαν τον δικό τους αγώνα με επιμονή και αγάπη και στάθηκαν  αρωγοί στις προσπάθειες των παιδιών, συμβάλλοντας με το δικό τους τρόπο στην επιτυχία  των στόχων τους.

Όσο για τους μαθητές που δεν κατάφεραν να εισαχθούν σε κάποια σχολή θα θέλαμε να τους διαβεβαιώσουμε πως η προσπάθεια δεν τελειώνει εδώ, η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας στον οποίο καλούμαστε όλοι να δώσουμε πολλές μάχες. Είμαστε πεπεισμένοι πως στη συνέχεια θα έχετε και εσείς τις δικές σας επιτυχίες. Η ζωή και το μέλλον είναι μπροστά σας.

Καλές σπουδές, καλή φοιτητική ζωή και να θυμάστε πως η ζωή σας ανήκει και μπορείτε να κάνετε τον κόσμο μας καλύτερο.

Η Διεύθυνση  του 2ου Λυκείου Ιεράπετρας και ο Σύλλογος Διδασκόντων.